Videopokkeri ajalugu

Videopokker on lihtsalt kahe populaarse hasartmänguvormi kombinatsioon: pokker ja mänguautomaat. Arvatakse, et pokker on pärit 1830. aastast, kus see sai alguse New Orleansis elavate Prantsuse immigrantide poolt. Videopokker kasutab viie kaardiga pokkerimängu versiooni. Samal ajal leiutati mündiga käitatav mänguautomaat 19. sajandi lõpus, kui see ilmus 1890. aastal San Franciscos. Need mudelid olid tänapäevaste standardite järgi väga lihtsad ning ei kasutanud reaalsete kaartide sümboleid.

Masinad vähenesid 20. sajandi esimesel poolel populaarsuse poolest. Majanduslikud raskused koos masinate endi piiratud tehnoloogiaga tähendasid, et inimesed ei huvitunud enam mängimisest. Väga primitiivne elektrooniline pokkerimasin ilmus 1964. aastal, kuid saavutas vaid mõõduka edu.

Alles 1970. aastate keskpaigas sai videopokkeri masin laiadele massidele kättesaadavaks. Tehnoloogia areng tähendas seda, et masinate sees võis paigaldada CPU, et anda neile “aju”.

Samal ajal otsisid kasiinooperaatorid uut suurt kasumit toovat mängu ja kombinatsioon mänguautomaadist ning traditsioonilise viie kaardiga mängitavast pokkerist osutus võitvaks kombinatsiooniks. Esimene videopokkeri masin valmis 1976. aastal Bally Manufacturing’iga. See oli ainult must ja valge, kuid värviversioon järgnes vaid kaheksa kuud hiljem, mille väljastas Fortune Coin Company. Järgmise paari aasta jooksul muutusid arvutikomponendid massimüügi jaoks odavamaks ja rohkem kasiinosid tutvustasid videopokkeri masinaid, kuna need muutusid rahaliselt tulusamaks. Draw Poker’i versioon loodi 1979. aastal IGT poolt ja see saavutas suure edu.

Videopokker tõusis 1980. aastate algul Las Vegase kasiinodes väga populaarseks. Mängijad leidsid, et masin on palju vähem hirmutavam kui laua taga istumine. Mängu populaarsus on viimase veerandsajandi jooksul pidevalt kasvanud ja seda saab nüüd leida enamikus maailma kasiinodes, samuti baarides ja internetis.